Select Page

Alyssa Lamut državna prvakinja v metu vorteksa!

Naša atleti so tudi državnem tekmovanju navdušili. Alyssa Lamut je na posamičnem državnem tekmovanju v atletiki za mlajše in starejše učence, ki je potekalo v sredo, 7. junija 2017 v Žalcu, osvojila prvo mesto in s tem naslov državne prvakinje za osnovne šole v disciplini met vorteksa za starejše učenke. Rezultati so tokrat bili nekoliko slabši, saj je vreme ni bilo ravno najboljše.

Njen uspeh je dopolnil Žiga Ornik, ki je v skoku v daljino za starejše učence osvojil izvrstno 5. mesto.

Žal je nekoliko pritisku vloge favorita (v predtekmovanjih so namreč dosegli najboljši čas) podlegla fantovska štafeta 4 x 100 m, v kateri so tekli Jan Koban, Gregor Ravnjak, Žan Jevšenak in Žiga Ornik. Zasedla je končno 13. mesto, kar je kljub temu zelo dober rezultat.

Na tekmovanju sta zelo dobro nastopili tudi Melany Repnik (14. mesto v suvanju krogle za starejše učenke) in Tina Gojčič, ki je v teku na 60 m za mlajše učenke osvojila skupno 16. mesto. Bo pa v kategoriji mlajših učenk nastopala še eno leto.

Vse rezultate si lahko pogledate na spletni povezavi:

Vsem učencem še enkrat izrekamo čestitke za dosežene rezultate na državnem in tudi predhodnih tekmovanjih.